V polfinalu Madrida nas čaka poslastica Nadal – Đoković

ATP 12. Maj 201718:14 > 18:47
Clive Brunskill/Getty Images Sport

Z zmago proti Davidu Goffinu v četrtfinalu Mastersa v Madridu je Rafael Nadal poskrbel, da bodo ljubitelji tenisa znova videli teniški dvoboj velikanov. Španca v polfinalu čaka Novak Đoković.

Prvi niz je bil zelo izenačen, bližje brejku pa je bil Rafael Nadal, ki je v prvem delu zapravil kar šest priložnosti za odvzem servisa nasprotniku. Zmagovalca prvega niza je odločila podaljšana igra, ki jo je španski matador dobil s 7:3.

Nadal je v drugem nizu vendarle prišel do brejka in takrat je bilo jasno, da David Goffin danes ne more presenetiti kralja peska.

Belgijec je v drugem nizu povsem popustil, na koncu dvakrat izgubil servis, Nadal pa se je po nekaj manj kot dveh urah igre razveselil uvrstitve v polfinale.

V polfinalu ga čaka večni rival Novak Đoković, to pa njun 50. medsebojni obračun. 26 zmag se je razveselil Srb, ki je Nadala v zadnjih letih redno premagoval.

Drugi tenisač na lestvici ATP je dobil zadnjih sedem obračunov z velikim rivalom, Nadal pa je zadnjič slavil v finalu Roland Garrosa leta 2014.

Drugi polfinali par tvorita Urugvajec Pablo Cuevas in zmagovalec obračuna Ćorić – Thiem.