Nadal brez težav prek Djokovića v finale Madrida

ATP 13. Maj 201715:57 > 17:53
Julian Finney/Getty Images

Rafel Nadal se je uvrstil v finale masters turnirja v Madridu, potem ko je v dveh nizih premagal svojega velikega rivala Novaka Djokovića in tako končal niz sedmih zaporednih porazov proti srbskemu tenisaču. Nadal bo v nedeljo v španski prestolnici naskakoval peto lovoriko.

Alex Caparros/Getty Images

Rafael Nadal se je veselil zmage s 6:2 in 6:4 in bo v svojem osmem finalu igral z boljšim iz obračuna med Dominicom Thiemom in Pablom Cuevasom. Finale se bo sicer v nedeljo igral ob 18. uri po slovenskem času, prenos bo neposredno na programu SK2.

Že v prvi igri dneva je Nadal brez izgubljene točke odvzel servis svojemu nasprotniku in povedel z 1:0. Tudi Nadal bi lahko izgubil svoj servis, a je Djoković zapravil prednost z 0:30. Nadal je nato do drugega brejka prišel v tretji igri in povedel s 3:0.

Samo po 17 minutah igre je španski tenisač prišel do prednosti s 4:0. Pričakovano je suvereno zaključil prvi niz, ki ga je na koncu dobil z rezultatom 6:2.

30-letni Nadal je že v prvi igri drugega niza znova odvzel servis nasprotniku, potem ko je Nole napravil dve neizsiljeni napaki. Srb je v slabem slogu nadaljeval in izgubljal že z 2:0.

Ko je že kazalo, da Djoković nima nobene možnosti več, je vendarle prvič na tekmi odvzel Nadalu servis in se vrnil v igro za preobrat, ob tem pa končno tudi pokazal nekaj čustev na igrišču.

Po ogorčenem boju v peti igri je Nadal nato znova odgovoril z brejkom in povedel s 3:2 v drugem nizu, nato pa suvereno dobil igro na svoj servis za vodstvo s 4:2. Djoković se je vseeno bolje upiral in zaostajal za 5:4, ko je Nadal prvič serviral z zmago. Ko je imel žogo za zmago, je napravil neizsiljeno napako, roka se mu je zatresla in nenadoma je imel priložnost za brejk na drugi strani Nole. Toda potem se je Španec le zbral in mirno zaključil dvoboj za svoj osmi finale v Madridu.