Usoden dan za nosilce: Murray, Wawrinka in Raonič out!

ATP 20. Jun 201717:10 > 17:18
Getty images/Tom Dulat

Španski tenisač Feliciano Lopez je brez večjih težav premagal finalista OP Francije Stana Wawrinko in še bolj izpostavil dejstvo, da je Švicar na travnati podlagi več kot povprečen. Končni rezultat je znašal 7:6 in 7:5. Nekaj minut kasneje se je od domačega turnirja poslovil tudi Andy Murray.

Clive Brunskill/Getty Images

V prvem nizu je bil obračun več kot izenačen, saj nismo videli niti ene priložnosti za odvzem nasprotnikovega servisa, kaj šele žogice za brejk. Podaljšana igra je bila logična posledica tega, da sta oba teniška igralca dobro servirala, a v zadnjem delu prvega niza je z dvema točkama osvojenima na servis Stana Wawrinke, Feliciano Lopez prišel do zmage s 7:4 in skupno 7:6 v prvem nizu.

Šele v šesti igri drugega niza so gledalci lahko videli prve priložnosti za brejk, a se je takrat Wawrinka še rešil s celo kožo. Tretji tenisač sveta je imel nekaj težav s poškodbo levega kolena, s katerim ima že nekaj časa težave. Razplet obračuna je sledil v 12. igri drugega niza, ko je španski tenisač priel do odvzema servisa in slavil s 7:5 v drugem nizu.

Lopez se bo v naslednjem krogu pomeril z zmagovalcem dvoboja med Broadyjem in Chardyjem.

Murray s slabim začetkom travnate sezone

Avstralec Jordan Thompson, šele 90. igralec sveta, je bil na začetku kampanje Andyja Murrayja v londonskem Queen’s Clubu usoden za prvi lopar sveta, na koncu je uspel slaviti s 7:6 in 6:2, za to pa je potreboval uro in 48 minut igre.

Murray, ki je britansko teniško javnost navdušil in okrepil z optimizmom na OP Francije, kjer se je uvrstil v polfinale, je obračun izgubil zaradi neagresivne igre, njegov poraz proti Thompsonu pa je močno udaril tudi njegove delnice med favoriti za Wimbledon, kjer je bil pred začetkom tretjega grand slama sezone največji favorit.