Federer zlomil Zvereva za četrtfinale v Halleju

ATP 22. Jun 201720:18 > 20:32
Getty images/Thomas Niedermueller

Švicar Roger Federer se je z zmago proti ljubljencu domačega občinstva Mischi Zverevu (7:6 in 6:4) uvrstil v četrtfinale turnirja v Halleju.

Roger Federer je v Halleju prvi nosilec, do zmage v četrfinalu pa je prišel po uri in 31 minutah igre. V borbi za polfinale rekorderja po številu osvojenih turnirjev za grand slam čaka še en Nemec Florian Mayer.

Obračun med Zverevim in Federerjem je bil zelo napet, 29-letni Nemec pa je kar nekajkrat močno namučil izkušenejšega nasprotnika. Dvoboj je zaznamovala predvsem sigurnost ob začetnih udarcih vse do devete igre drugega niza, ko je Federerju vendarle uspelo priti do brejka. Švicar je nato v naslednji igri z dobrim serviranjem le potrdil zmago.

Danes so do zmag v Halleju prišli še Mayer, Khachanov in Rublev ter si zagotovili četrtfinalne vstopnice.

Nagradni sklad turnirja v Halleju znaša 1.836.660 evrov, spremljate pa ga lahko na kanalih televizije Sportklub.

V Queensu brez težav za Čilića, Querrey potreboval dva seta

Tudi v Londonu smo videli preostale obračune osmine finala. Brez večjih težav se je v četrtfinale prebil Marin Čilić, ki je bil s 6:0 in 6:4 boljši od Američana Kozlova.

Do zanesljivih zmag sta prišla še Daniil Medvedev in Feliciano LopezSam Querrey pa je imel proti Avstralcu Jordanu Thompsonu kar nekaj težav in je slavil šele po treh nizih.

Tudi ta turnir lahko spremljate na kanalih televizije Sportklub.