Eastbourne: Đoković po dveh nizih do četrtfinala

ATP 27. Jun 201712:10 > 28. Jun 2017 13:33
Mike Hewitt, Getty Images

Novak Đoković se je po zmagi nad Vašekom Pospišilom z 6:4 in 6:3, uvrstil v četrtfinale turnirja Serije 250 v Eastbournu.

To je bil že peti medsebojni dvoboj Kandačana in Srba, ki ga je dobil slednji. Njegov naslednji tekmec bo zmagovalec dvoboja YoungDonaldson.

V torek je Đoković v prvi igri izkoristil dve brejk žogici in povedel z 1:0, v drugi igri pa je pri rezultatu 15:30 začelo deževati.

Po povratku na igrišče je Đoković nadaljeval z dobrim ritmom igre, a tudi Pospišil ni popuščal. V šesti igri je Novak prišel do nove priložnosti za brejk, a je Kanadčan dosegel as in izenačil rezultat v igrah na 3:3.

Getty Image/ Mike Hewitt

V peti igri drugega niza je Đoković izkoristil brejk priložnost in povedel s 3:2 in prednosti ni več zapravil ter tako po 87 minutah Kanadčana v drugem nizu odpravil z 6:3.

Zdi se mi škoda torka, ko je dežavalo, a vesel sem, ker sem prvič v Eastbournu. Hvala navijačem in njihovi podpori. Tu mi je všeč, stadion je lep, bili smo tudi na plaži in vse je, kot bi moralo biti,” je Đoković povedal po dvoboju.