Rafa tudi čez Isnerja, naslednji Dimitrov

ATP 6. Okt 201710:38 > 10:43
Lintao Zhang, Getty Images Sport

Prvi igralec sveta Rafael Nadal nadaljuje svoj pohod na turnirju v Pekingu. Španec je v četrtfinalu z 2:0 odpravil Johna Isnerja, v polfinalu pa ga čaka Grigor Dimitrov.

Rafael Nadal bo imel v polfinalu priložnost, da se Grigorju Dimitrovu maščuje za lanski poraz v četrtfinalu in naredi še en korak bližje drugemu naslovu v Pekingu, kjer je prvič slavil leta 2005.

Nadal je delo proti Američanu, ki je serviral 21 asov, zaključil v uri in 45 minutah. Prvi niz je dobil s 6:4, drugega pa po podaljšani igri s 7:6. Nadal je najboljše prihranil za sam zaključek, saj v podaljšani igri Isnerju ni prepustil niti točke (7:0).

V obeh nizih smo spremljali dokaj izenačeno igro, v odločilnih trenutkih pa je bil bolj zbran Rafa. Isner je imel priložnost za odvzem servisa v četrti igri prvega niza, vendar je ni izkoristil. Španec je odločilni korak k zmagi v prvem nizu naredil v deveti igri, ko je izkoristil tretjo žogico za odvzem servisa, nato pa mirno dobil tudi deseto igro.

V drugem nizu je imel Isner dve priložnosti za break, Nadal eno, ki so ostale neizkoriščene, v podaljšani igri pa je peščeni kralj prestavil v višjo prestavo in srečanje zanesljivo odločil v svojo korist.

Za drugo finalno vstopnico se bosta pomerila Nick Kyrgios in Alexander Zverev.