Dominacija Federerja v Šanghaju nad Nadalom

ATP 15. Okt 201710:50 > 12:06
Lintao Zhang / Getty Images

Roger Federer je osvojil turnir serije Masters v Šanghaju, potem, ko je v finalu z lahkoto opravil z Rafaelom Nadalom s 6:4 in 6:3.

Roger Federer je bil suveren in zanesljiv na današnjem obračunu in svojemu velikemu rivalu Rafaelu Nadalu ni pustil niti najmanjših možnosti. Španec je bil povsem neprepoznaven.

Nadal ni imel pravega odgovora na servis Federerja, ki je bil proti Špancu prepričljiv kot že dolgo ne. Dominiral je skozi celoten obračun in kaj hitro je bilo jasno, kdo bo zmagovalec v Šanghaju.

Nadal je storil veliko napak, bil dokaj nestrpen in nikakor ni mogel  nuditi dostojnega odpora svojemu večnemu tekmecu. Z današnjim porazom je številka ena moškega tenisa tudi prekinila serijo 16. zaporednih zmag. Rafa je danes tudi ostal brez ene izmed redkih lovorik, ki je še ni nikoli osvojil.

V obračunu je bil Federer na svoj servis nepremagljiv. V prvem nizu je Nadalu odvzel servis že takoj na samem začetku in povedel z 2:0 ter na koncu prvi niz dobil s 6:4. V drugem pa je Nadalu odvzel servis v peti in deveti igri ter dobil drugi niz s 6:3. Po uri in 13. minutah se je tako veselil ekspresne zmage nad Nadalom.