Dominic Thiem prihaja na Brdo

ATP 10. Nov 201716:02 > 16:04
Getty Images

Na nogometnem igrišču nacionalnega nogometnega centra Brdo, se bo v soboto 25.11. ob 14.00 uri, odvila teniško obarvana nogometna tekma. V Slovenijo prihaja namreč trenutno 4. najboljši igralec na svetovni teniški lestvici ATP Dominic Thiem.

Dominic Thiem, trenutno 4. igralec na svetovni teniški lestvici ATP, se bo naslednji teden boril na zaključnem teniškem turnirju najboljše osmerice ATP Finals v Londonu, takoj zatem pa prihaja v Slovenijo. Kot kapetan in ustanovitelj nogometnega kluba 1. TFC, kjer igrajo tudi ostali avstrijski teniški igralci in trenerji, se bo pomeril proti klubu FC Fantazisti, kjer prav tako poleg naši najboljših igralcev Grege Žemlja, Aljaža Bedeneta, Blaža Kavčiča, Blaža Role in ostalih, igrajo tudi nekdanji igralci in teniški trenerji.

Tekma bo na sporedu v soboto 25.11. ob 14.00 uri na igrišču NNC Brdo, vstop pa bo za vse obiskovalce prost. Pred tekmo bo tudi kratka predstavitev dogodka in ekip, teniški igralci pa bodo na voljo za avtograme in fotografiranje. Slovenski teniški igralci upajo, da pride čim več ljubiteljev teniške in nogometne igre: »Na tekmo pride tudi Thiem, trenutno 4. igralec na svetu. Boljši od njega letos so samo Roger Federer, Rafael Nadal in Alexander Zverev. Igrali bomo tudi vsi najboljši slovenski teniški igralci, zato bo to dogodek, ki bi moral privabiti ljubitelje tenisa in nogometa. Upamo na čim več gledalcev,« je ob tem povedal Grega Žemlja, kapetan kluba FC Fantazisti, ki se je v karieri najvišje zavihtel na 43. mesto lestvice ATP. Gostitelj in organizator dogodka bo Nogometna zveza Slovenije.

Trenutno 4. najboljši teniški igralec na svetu, Dominic Thiem, se že močno veseli dogodka: »Navdušen sem bil, ko sem videl slike prizorišča, kjer se bo odvila tekma s FC Fantazisti. V imenu moje ekipe bi se rad zahvalil NZS, ki bo organizirala dogodek. Kljub temu, da je pred mano še zaključni masters sezone v Londonu, se tekme že močno veselim in upam tudi, da bodo gledalci prišli v čimvečjem številu. Se vidimo!«

Tudi trenutno najboljši slovenski teniški igralec, ki zaseda 49. mesto na lestvici ATP, Aljaž Bedene že komaj čaka na nogometno/teniški spektakel: »Zelo se veselim ponovnega srečanja z Avstrijci. Prvo tekmov gosteh smo izgubili po enajstmetrovkah, tako da je ostalo malo grenkega priokusa nad sicer odlično tekmo. Želimo si zmagati in dokazati da smo trenutno boljši.« Pridružuje se tudi Blaž Rola: »Mislim, da bo res super dogodek! Fanjte so se res potrudli z organizacijo. Hkrati smo zelo hvaležni, da nam je nasproti stopila še NZS, da lahko vse to skupaj izpeljemo tako kot se spodobi na Brdu. Naj nas pridejo podpirat vsi teniški, nogometni in športni navdušenci!«

Vir: NZS.si