Al Bello/Getty Images

Tenis

13.02.2018 | 22:01

Wawrinka izpadel od 259. igralca sveta

Trikratni zmagovalec turnirjev velike četverice, Stan Wawrinka, je izpadel že kar v prvem krogu ATP turnirja v Rotterdamu. Presenetil ga je domačin Tallon Griekspoor, ki je Švicarja premagal z izidom 4:6, 6:3 in 6:2.

Mark Kolbe/Getty Images

Griekspoor je svoj debitantski nastop na ATP touru doživel lani, prav tu v Rotterdamu, a se ni izkazal. Ugnal ga je Gilles Müller, letos pa je 21-letniku uspel veliki met. Izločil je Wawrinko. Za nastop v največjem evropskem pristanišču so mu organizatorji podelili "wildcard", kar je s svojo igro upravičil.

Wawrinka je prejšnji teden igral polfinale ATP turnirja v Sofiji, a očitno bo Švicar potreboval še nekaj časa, da se po lanskoletni operaciji kolena vrne v pravo formo. Naj spomnimo - lani je manjkal šest mesecev.

Prvi nosilec turnirja Roger Federer ima sedaj še olajšano pot do vrnitve na 1. mesto svetovne teniške lestvice ATP. Za tak dosežek potrebuje vsaj uvrstitev v polfinale, jutri pa ga najprej čaka nastop proti kvalifikantu, Belgijcu Rubenu Bemelmansu.