Bedene v finalu Buenos Airesa!

ATP 17. Feb 201821:14 > 21:17

Aljaž Bedene se je uvrstil v finale teniškega turnirja v Buenos Airesu. V polfinalu je premagal domačina Federica Delbonisa s 6:4, 2:6 in 6:1.

Ljubljančan je dvoboj začel odlično in po seriji nevsiljenih napak nasprotniku odvzel začetni udarec, kar se je na koncu v prvem nizu izkazalo za odločilno. Ostal je povsem miren, na osnovni črti je igral zanesljivo, odbil je vse napade Argentinca in prvi niz dobil s 6:4. V drugem nizu se je zgodba obrnila. V 3. igri je Delbonisu sicer odvzel servis, povedel z 2:1, nato pa izgubil pet zaporednih iger (2:6). Sledil je odločilni tretji niz, v katerem se je igra domačina sesula kot hišica iz kart. Niz se je prelomil v 3. igri, v kateri je Delbonis storil dvojno napako in izgubil začetni udarec. Bedene je izkoristil padec koncentracije nasprotnika, dobil je naslednje štiri igre in dvignil vstopnico za finale.

Bedene se je tretjič v karieri uvrstil v finale ATP-turnirja.