Hačanov do drugega naslova v karieri, Tiafoe do prvega

ATP 25. Feb 201817:24 > 17:26
Emilio Andreoli/Getty Images

Ruski teniški igralec Karen Hačanov je osvojil ATP turnir serije 250 v Marseilleu, potem ko je v finalu z 2-1 v nizih (7:5, 3:6, 7:5) ugnal domačina Lucasa Pouillea.

Rus je tekmo začel z boljšo igro in v tretji igri odvzel servis, do konca prvega niza je Pouille sicer uspel izenačiti na 5:5, a je mlademu Hačanovu takoj uspel “rebreak”, tako da je povedel 1-0.

Francoz je bil v drugem delu srečanja bolj skoncentriran, do ključne prednosti pa prišel v šesti igri ter izenačil na 1-1. V tretjem nizu se je zgodba iz prvega ponovila – Hačanov je igro nasprotniku spet vzel v odločilnem trenutku (7:5) in se tako veselil druge velike zmage v sovji karieri (po Čengduju 2016).

21-letni Rus, ki je lani za kratek čas že bil član elitne trideseterice, se bo po tej zmagi na turnirju z nagradnim skladom 645,485 evrov, prebil na 41. mesto.

Na drugem turnirju serije 250 ta teden, potekal je v Delray Beachu na Floridi, se je zmage razveselil 20-letni Američan Frances Tiafoe. Mladenič je v finalu s 6:1 in 6:4 odpravil Nemca Petra Gojowczyka ter se tako prebil do svoje prve lovorike na turnirjih serije ATP.