V finalu Miamija se bosta pomerila Isner in Zverev

ATP 30. Mar 201820:37 > 20:44
Getty Images/Matthew Stockman

V finale teniškega turnirja serije 1.000 v Miamiju sta se uvrstila Alexander Zverev in John Isner, ki se bosta za lovoriko pomerila v nedeljo ob 19.00.

John Isner, ki lovi prvi naslov na mastersih, je v prvem polfinalu ugnal Juana Martina del Potra (6:1 in 7:6) in s tem končal niz 15 zaporednih zmag Argentinca, ki je v epskem finalu uvodnega letošnjega mastersa v Indian Wellsu premagal Rogerja Federerja.

“DelPo” je bil po maratonskem četrtfinalnem obračunu z Milošem Raonićem v polfinalu vidno utrujen. Isner je uvodni niz dobil brez večjih težav, nasprotniku je servis odvzel v drugi in v šesti igri.

Drugi niz je bil bolj izenačen, Del Potro pa se je prvič reševal v deveti igri, ko je rešil priložnost za brejk. Odločila je podaljšana igra, v kateri je Isner prikazal več poguma in jo dobil s kar 7:2. V celotnem obračunu ni dopustil niti ene priložnosti za brejk in se povsem zasluženo uvrstil v svoj četrti finale turnirja serije 1.000, kjer pa še ni zmagal.

Bradley Kanaris/Getty Images

Zverev v drugem nizu nadigral Španca

V drugem polfinalu je do zmage prišel Alexander Zverev, ki se je moral v prvem nizu pošteno potruditi za vodstvo. Pablo Carreno Busta je odlično narekoval ritem z osnovne črte in mlademu Nemcu povzročal obilico težav. V podaljšani igri je Španec povedel s 3:0, nato pa se je Zverev prebudil in prišel do preobrata ter slavil s 7:4.

20-letnik je v drugem nizu zaigral na višjem nivoju in Špancu dvakrat odvzel začetni udarec ter slavil s 6:2. Razmerje v osvojenih točkah je na koncu znašalo 71:54 za Zvereva, ki bo v nedeljo lovil tretji naslov na turnirjih serije masters. Lani je slavil v Rimu in Montrealu.

V prvem nizu nisem igral dobro. V podaljšani igri sem s preobratom našel pravi ritem, servis je nato stekel. Carreno Busta je zelo neugoden tekmec, z osnovne črte ima neverjetne udarce. Isner je v življenjski formi in finale bo zelo zahteven. Z Johnom se poznava že nekaj let in sva dobra prijatelja. Oba sva velika ljubitelja Lige NBA,” je po uvrstitvi v finale razlagal Zverev.

Finalni obračun boste lahko spremljali v neposrednem prenosu na Sportklubu.