Novak v Marbelli trenira z Vajdo

ATP 8. Apr 201818:11 > 18:14
Dennis Grombkowski/Getty Images

Novak Đoković se je za peščeni del sezone začel pripravljati na igriščih v španski Marbelli in ne boste verjeli, kdo ga spremlja! Ob srbskem tenisaču udarja njegov nekdanji trener, Marjan Vajda.

Za zdaj sicer še ni uradno, da bosta s Slovakom spet sodelovala, gre le za začasno rešitev, dokler Novak ne najde nekoga drugega, morda pa do enega izmed najboljših teniških tandemov v zgodovini belega športa vseeno pride.

Vajda šteje 53 let, Novakov trener je bil od leta 2006 do 2017. Do leta 2013 je bil v vlogi glavnega trenerja, potem pa je v ekipo prišel Nemec, Boris Becker., saj je Vajda želel več časa posvetiti svoji družini.

Vajda je zaslužen za vse večje Đokovićeve naslove (12 turnirjev velike četverice in 30 mastersov), maja lani pa je z njim in tudi z ostalimi člani svoje ekipe “Nole” prekinil vse stike.

V slovaških medijih se je takrat na veliko pisalo o tem, da Vajdi ni bil všeč način, na katerega se je sodelovanje končalo, toda obe strani sta potrdili, da je med njima ne samo profesionalna, temveč prijateljska vez.

Naslednji turnir, na katerem bo Đoković zaigral v tekoči sezoni, je masters v Monte Carlu (od 15. aprila), ki si ga boste lahko ogledali tudi na televiziji Sportklub.