Al Bello/Getty Images
Tenis 15.04.2018 | 18:47

Andujar se je v Maroku približal 20 let staremu rekordu

Pablo Andujar je v finalu ATP turnirja serije 250 v maroškem Marakešu s 6:2, 6:2 premagal Britanca Kylea Edmunda ter s tem svoj niz nepremagljivosti razvlekel na deset zaporednih zmag. Prejšnji teden je namreč osvojil turnir v domačem Alicanteju.

Pablo Andújar

Getti Image/ Buda Mendes / Staff

Španec je do zmage prišel po uri in 23 minutah, vendar pa kljub uvrstitvi obeh igralcev - Andujar je 355., Edmund pa 26. na ATP lestvici - težko govorimo o nekem velikem presenečenju.

Pablo je bil pred poškodbo in trikratno operacijo komolca nekaj let nazaj že 32. igralec sveta in je zanj to že četrti ATP naslov, tretji v Maroku!

Kot 355. igralec sveta se je Andujar še najbolj približal več kot 20 let staremu uspehu Avstralca Lleytona Hewitta, ki je v sezoni 1998 kot 550. na ATP lestvici osvojil turnir v Adelaideu.