Federer postavil še en izjemen rekord

Švicarski tenisač Roger Federer je postavil še en rekord, ki ga bo v bližnji prihodnosti težko kdorkoli podrl.

Roger Federer

Harry How, Getty Images Sport

36-letni osvajalec 20 turnirjev velike četverice je postal prvi igralec v zgodovini, ki je med prvo četverico na lestvici ATP preživel vsaj 700 tednov, torej skupno več kot 13 let!

Federer je 600 tednov preživel med najboljšimi tremi, bil 500 tednov del elitne dvojice, trenutno pa je na lestvici drugi.

Poleg tega je Švicar na koncu oktobra 2012 postal prvi igralec v zgodovini belega športa, ki je uspel na prvem mestu preživeti več kot 300 tednov. V svoji karieri je bil Federer prvi kar 308 tednov!

Preobrat v Kaliningradu za zmago Švice nad Srbijo

Švicarji so z 2:1 porazili reprezentanco Srbije v drugem krogu mundiala v Rusiji. Srbi so po prvem polčasu sicer vodili, a so Švicarji v drugem polčasu prišli do popolnega preobrata. Zagotovo se bo še govorilo o nedosojeni enajstmetrovki Srbiji, ki zdaj potrebuje zmago nad Brazilijo.

Veliki Dirk Nowitzki navdušen nad Dončićem

Luka Dončić je bil na nočnem draftu izbran oz. zamenjan v ekipo Dallas Mavericks, kjer ga že čaka navdušeni Dirk Nowitzki.

Đoković zadovoljen z zmago, to napoveduje tudi Orlom

Novak Đoković se je uvrstil v polfinale turnirja v Queensu in bil zadovoljen z odigrano tekmo.

Musa za veselje Nigerije ... in Argentine

Nigerija se je razveselila zmage nad Islandijo z 2-0, s tem pa dala nekaj upanja tudi Argentini. Junak tekme je z dvema goloma postal Ahmet Musa.