Bedene brez možnosti proti kralju peska Nadalu

ATP 18. Apr 201817:12 > 17:40

Aljaž Bedene je v drugem krogu Monte Carla priznal premoč prvemu igralcu sveta in kralju peščene podlage, Rafaelu Nadalu. Španec je bil v dveh nizih boljši s 6:1, 6:3.

V drugem krogu turnirja ATP v Monte Carlu se je najboljši slovenski tenisač pomeril z najboljšim tenisačem sveta in pa vladarjem peska Rafaelom Nadalom. Španec, ki je imel v zadnjem obdobju veliko težav s poškodbami je danes znova pokazal svojo moč in brez težav ugnal Aljaža Bedeneta.

Obračun je trajal uro in 19-minut. Španec je v vsakem nizu potreboval približno 40. minut. Prvi niz je Bedene začel slabo in že takoj na začetku izgubil prvo igro na svoj servis in Nadalu tako ponudil možnost, da povede s 3:0. Kasneje je izgubil še eno igro na svoj servis in na koncu še niz s 6:1.

Drugi niz je bil vsaj na začetku malce bolj izenačen, vsaj do rezultata 3:3, potem pa je slovenski as znova dvakrat izgubil servis in Nadal se je veselil zmage tudi v drugem nizu, tokrat s 6:3.