Nejasnosti ni več, Đoković bo igral na travi

ATP 11. Jun 201819:20 > 19:35
Clive Brunskill/Getty Images

Najboljši srbski teniški igralec Novak Đoković je potrdil svoj nastop na turnirju serije 500 v Queen's Clubu v Londonu, pa čeprav je po izpadu na OP Francije dejal, da še ni jasno ali bo zaigral na turnirjih na travnati podlagi.

“Trava je vedno zelo specifična podlaga, najredkejša v karavani. Srečen sem, da se lahko merim na tako močnem turnirju, ki bo služil kot odlična priprava za Wimbledon,” je sporočil Novak Đoković

Po porazu v četrtfinalu OP Francije proti Italijanu Marcu Cecchinatu je Đoković pod vtisom poraza dejal, da ni prepričan če bo letos zaigral na turnirjih s travnato podlago, a je vseeno pomiril srbsko teniško javnost in se prijavil na turnirj serije 500 v Londonu. Đoković pred svojimi turnirskimi zmagami v Wimbledonu ponavadi ni igral na pripravljalnih turnirjih. Lani je prekinil to tradicijo in osvojil turnir v Eastbournu.

V Queen’s Clubu je nazadnje igral leta 2010, ko je prišel do osmine finala, dve leti prej pa je zaigral v finalu, kjer ga je premagal Rafael Nadal.

Turnir v Queen’s Clubu, na katerega so prijavljeni tudi Nadal, Dimitrov, Čilić in ostali, si boste lahko v celti ogledali na programih Sportkluba.