Federer v finale Stuttgarta in nazaj na prvo mesto

ATP 16. Jun 201818:12 > 18:14
Julian Finney Getty Images Sport

Roger Federer se je po izjemno napetem dvoboju proti Nicku Kyrgiosu uspel uvrstiti v finale turnirja v Stuttgartu, s čimer se bo v ponedeljek vnovič vrnil na prvo mesto lestvice ATP.

Alex Grimm, Getty Images Sport

Roger Federer je za zmago proti razpoloženemu Nicku Kyrgiosu potreboval skoraj dve uri. Avsstralec je prvi niz dobil s 7:6, v nadaljevanju pa je 36-letni Švicar poskrbel za preobrat, ki mu je znova prinesel tudi vrh teniške lestvice.

Federer je imel v prvem nizu dve break priložnosti, ki sta ostali neizkoriščeni, v podaljšani igri pa je bil Kyrgios boljši s 7:2. V drugem nizu je dominiral Federer (6:2), ki je nasprotniku dvakratt odvzel servis in hitro izenačil na 1:1.

Igralca sta najboljše prihranila za konec. Kyrgios je imel v šesti igri priložnost za break in vodstvo s 4:2, vendar se je Federer uspel ubraniti. V novi podaljšani igri je bil boljši Federer (7:5), ki se je tako uvrstil v veliki finale in si zagotovil, da bo v ponedeljek na vrhu lestvice ATP na prvem mestu znova prehitel Rafaela Nadala.

Švicarja v finalu čaka Miloš Raonić, ki je bil v prvem polfinalu z 2:0 v nizih boljši od Lucasa Pouillea.