Andy Murray se na igrišča vrača po skoraj letu dni

ATP 17. Jun 201811:37 > 11:37
Clive Brunskill Getty Images

Andy Murray je po večmesečnih špekulacijah, ali bo nared za Wimbledon, danes potrdil, da se vrača na igrišča v Queen's Clubu, pripravljalnem turnirju za Wimbledon. Škot, sicer trikratni zmagovalec turnirjev za veliki slam, ni igral vse od lanskega Wimbledona.

Nekdaj prvi tenisač sveta Andy Murray se vračar na teniška igrišča. Po dolgotrajni odsotnosti in operaciji kolka bo sedaj zaigral že v ponedeljek, ko se bo udeležil pripravljalnega turnirja za Wimbledon v Queen’s Clubu. Njegov prvi nasprotnik pa bo Nick Kyrgios.

Potem, ko Škot ni igral od lanskega četrtfinala v Wimbledonu, sedaj na ATP lestvici zaseda šele 157. mesto.

“Zadnja dva tedna sem res veliko treniral, pred tednom dni sem začel igrati tudi nize. Po treningu s Camom so me naslednji dan ocenili še zdravniki, in ker sem prejel le pozitivne novice, sem se odločil, da je pravi čas. Veselim se, da bom spet tekmoval, upam, da bom dobro igral,” je dejal Murray.