Tenis

12.08.2018 | 11.00 > 11:01

Tsitsipas piše zgodovino

Rafael Nadal

Niti finalistu Wimbledona Kevinu Andersonu ni uspelo v Torontu zaustaviti pohod mladega Stefanosa Tsitsipasa, ki bo zaigral v svojem prvem finalu teniškega turnirja serije masters. Tam ga čaka Rafael Nadal.

19-letni Grk je po skoraj treh urah ugnal Andersona s 6:7, 6:4 in 7:6. V podaljšani igri odločilnega niza je Tsitsipas povedel s 6:4, a je zapravil obe zaključni žogi. Anderson je dobil tri točke zapored, vendar tudi on ni unovčil žoge za zmago. Tsitsipas je nanizal naslednje tri točke in podaljšano igro dobil z 9:7. V dvoboju je osvojil vseh 17 iger na svoj servis.

Grški najstnik je spisal tudi novo poglavje v teniški zgodovini, saj je postal najmlajši igralec, ki je od ustanovitve ATP-turneje leta 1990 na poti do finala na enem turnirju premagal štiri tenisače, uvrščene med deset (Thiem, Đoković, Zverev, Anderson). "Igrati v finalu turnirja serije masters je najlepše, kar se ti lahko zgodi na rojstni dan," je bil vzhičen Tsitsipas, ki je danes napolnil 20 let.

Tsitsipas, ki je bil pred letom dni na 168. mestu lestvice ATP, se bo v ponedeljek povzpel najmanj na 15. mesto, z zmago celo na 12.