Al Bello/Getty Images

Tenis

11.10.2018 | 14:53

Spet drama in trije nizi Federerja, ki je v četrtfinalu

Roger Federer se je uvrstil v četrtfinale turnirja Masters serije 1000 v Šanghaju, potem, ko je danes ugnal Roberta Bautisto-Aguta s 6:3, 2:6, 6:4.

Roger Federer

Kevin Lee, Getty Images Sport

Že veliko prej se je danes v četrfinale uvrstil tudi Novak Đoković, ki ga sedaj čaka obračun s Kevinom Andersonom.

Roger Federer pa je nekako tako kot včeraj slavil z 2:1 v nizih, tokrat je premagal Španca Roberta Bautisto-Aguta s 6:3, 2:6, 6:4.

Prvi niz je pripadel Švicarju, ki je nasprotniku odvzel edino ponujeno priložnost za odvzem servisa. V drugem nizu je Fedex sicer Špancu najprej odvzel servis, a ga potem tudi sam dvakrat izgubil in se znašel v izgubljenem položaju iz katerega ni znal več priti.

Odločilni tretji niz je bil izenačen in nervozen. Na koncu je Švicar po dolgi borbi nasprotniku odvzel servis v 9. igri in obračun zaključil po uri in 54. minutah.

Njegov nasprotnik v četrtfinalu bo Japonec Kei Nishikori, ki je danes z 2:0 v nizih ugnal Sama Querreya.