Bedene zapravil pet žogic za zmago in izgubil

ATP 17. Okt 201814:36 > 14:37
Shaun Botterill/Getty Images

Najboljši slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je doživel neprijeten poraz v drugem krogu turnirja serije 250 v Moskvi.

Od Aljaža Bedena je bil v drugem krogu turnirja serije 250 v Moskvi boljši Ričardas Berankis, ki je do zmage prišel po neverjetnem preobratu in na koncu slavil s 3:6, 7:6, 7:6.

Prvi set je pripadel Slovencu, ki je imel prvo priložnost za zmago in uvrstitev v četrtfinalu že v 12. igri drugega niza, a je ni uspel pretopiti v zmago. Kasneje je Berankis po podaljšani igri drugi niz dobil in izsilil tretjega.

Tudi v zadnjem nizu pa je Bedene imel svoje priložnosti za preboj, saj je prvi prišel do odvzema nasprotnikovega servisa in imel še dodatni dve žogici za zmago na servis nasprotnika in kasneje še dve na svoj servis. Tudi tretji niz se je končal po podaljšani igri, tam pa je psihološko prednost izkoristil Berankis in svojo s drugo žogico za zmago prišel v četrtfinale turnirja v Moskvi.