Justin Setterfield, 2018 Getty Images Sport

Tenis

05.11.2018 | 09:32

Uradno: Đoković se je vrnil na prvo mesto

Novak Đoković je bil sredi poletja na 22. mestu lestvice ATP, v ponedeljek pa je postal tretji v tem letu, ki je zavzel prvo mesto na lestvici ATP.

Justin Setterfield, Getty Images Sport

Srbski zvezdnik je bil na vrhu nazadnje 31. oktobra leta 2016. Srb je bil nezaustavljiv predvsem v drugem delu sezone. Slavil je v Wimbledonu, Cincinattiju, New Yorku in Šanghaju, v Parizu pa klonil šele v finalu, kjer je bil boljši Karen Hačanov.

Đoković ima pred Rafaelom Nadalom 565 točk prednosti. Kdo bo leto zaključil na prvem mestu, bo tako odločal zaključni turnir najboljše osmerice v Londonu (v živo na SK), kjer bo nastopil tudi španski zvezdnik.

V prvi deseterici so še Roger Federer, Juan Martin Del Potro, Alexander Zverev, Kevin Anderson, Marin Čilić, Dominic Thiem, Kei Nišikori (na zaključnem turnirju bo nastopil namesto poškodovanega Del Potra) in John Isner. Najvišje uvrščeni Slovenec je Aljaž Bedene na 67. mestu.

Pri dekletih v prvi deseterici ni bilo sprememb, na vrhu ostaja Simona Halep. Najboljša Slovenka je Dalila Jakupović na 69. mestu, Tamara Zidanšek je mesto za njo, Polona Hercog pa je trenutno 82.