Nishikori boljši od Federerja

ATP 11. Nov 201822:47 > 22:49
Michael Steele/Getty Images

Kei Nisikori mogoče ni veljal za favorita okoli 21h v nedeljo zvečer, a uro in 28 minut kasneje je slavil po dvoboju z Rogerjem Federerjem in zanj sanjsko otvoril zaključni turnir v O2 areni.

Kei Nishikori je premagal Rogerja Federerja v prvi tekmi Skupine B na zaključnem turnirju s 7:6, 6:3 po 88 minutaj igre v O2 areni v Londonu. Za Nishikorija je to tretja zmaga proti Federerju na desetih medsebojnih dvobojih.

V prvem nizu je bilo odigranih 12 iger, brez breaka in break žogice na obeh straneh. Fderer je bil v nekoliko boljšem položaju pred koncem niza, glede na to, da je on s servisom začel dvoboj, 6:5 in 15:30 v 12. igri, a je Nishikori ostal hladnokrven.

Japonec je takoj na začetku tie-breaka prišel do dveh mini breakov in to prednost ohranil do konca, izkoristil pa četrto set žogico za vodstvo 1:0.

Drugi niz je bil poglavje zase. Z breakom ga je odprl Federer, ki pa ni uspel potrditi prednosti in Nishikori je takoj vrnil z isto mero.

Japonski tenisač je izkoristil prvo naslednjo priložnost za novi break in povedel s 4:2 ter rutinsko pripeljal dvoboj h koncu.

V drugem krogu Nishikori, ki je v prvi skupini, igra še z Dominicom Thiemom, Federer pa s Kevinom Andersonom, ki je slavil v prvem dvoboju.

V ponedeljek so na programu tekme skupine A – Novak Đoković proti Johnu Isnerju in Marin Čilić – Alexander Zverev.

Tekme iz Londona lahko spremljate na kanalih Sportkluba.