Trener Federerja: Đoković je dober, a ni nepremagljiv

ATP 12. Nov 201811:54 > 11:54
Clive Brunskill Getty Images

Novak Đoković nima "tisto nekaj", kar bi ga naredilo nepremagljivega za Rogerja Federerja, meni trener švicarskega zvezdnika Severin Luthi.

Srb in Švicar sta nosilca skupin zaključnega masters v Londonu, tako da bi se v O2 Areni lahko srečala v polfinalu oziroma finalu. “Številni mislijo, da je zadnjič, da Federer igra v Londonu, ker ima 37-let. Toda jaz tega ne mislim,” pravi Severin Luthi.

Roger Federer je pred kratkim odkril, da je imel vse od junija težave z desnim členkom. “Ne išče rad izgovorov. Tega ni rekel, da bi se opravičeval. Na srečo je vse že za nami.”

Na turnirju v Londonu bi morali uživati tudi v neposrednem obračunu za prvo mesto na lestvici ATP ob koncu leta, a ker je Rafael Nadal odpovedal svoj nastop, je Novak Đoković bitko dobil “brez boja”. “Sprva sem mislil, da Đoković ne more premagati Nafala. Potem, da Nadal ne more Đokovića… V tem trenutku je Novaka težko premagati. Zelo je dober, močan v obrambi. Toda nima tisto nekaj, kar bi ga naredilo nepremagljivega za Rogerja. Če bo Roger igral dobro, bo zmagal,” je prepričan Luthi.

Đoković in Federer sta se nazadnje srečala v polfinalu masters v Parizu, ko je slavil Srb. Nole je dobil vse zadnje štiri medsebojne obračune, skupno pa vodi s 25:22.

Vse obračune iz Londona v živo spremljajte na programih Sportkluba.