Sezona 2018: Komu je uspel največji skok v Top 100?

ATP 28. Nov 20187:16
Buda Mendes/Getty Images

Se spomnite Pabla Andujarja? Španec, ki je leta 2015 zasedal 32. mesto na ATP lestvici, je po treh operacijah desnega komolca uspešno prodrl nazaj med najboljše na svetu, na poti pa osvojil turnir v Casablanci.

Pablo Andujar je sezono 2018 začel kot 1702. teniški igralec sveta, leto pa bo zaključil v elitni svetovni stoterici, natančneje na 82. mestu. Glede na trende v modernem tenisu, tudi za 32-letnega Španca ni nemogoče, da se pri teh letih spet zavihti med najboljših 50 na ATP lestvici.

Poleg Andujarja je velik skok uspel tudi Ugu Humbertu, 20-letnemu tenisaču iz Metza, ki je sezono začel kot 374. igralec sveta, po osvojenem turnirju serije challenger v Andriji, zadnjem v sezoni, pa je zdaj na 84. mestu. Levoroki Francoz je na OP ZDA prestal kvalifikacije, potem pa izgubil v drugem krogu proti Stanu Wawrinki.

Za enega največjih skokov pa je poskrbel tudi Christian Garin, nekdaj velik up svetovnega tenisa. Čeprav ima šele 22 let je v eni sezoni napredoval iz 305. na 85. mesto na ATP lestvici. V tej sezoni je osvojil tri challenger turnirje in trikrat izgubil v finalu.