Julian Finney/Getty Images

Tenis

13.02.2019 | 07.05

Bedene po preobratu v 2. krog Buenos Airesa

Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene se je uvrstil v drugi krog enega svojih najljubših turnirjev v karavani v Buenos Airesu, potem ko je z borbeno igro premagal domačega adute Guida Andreozzija.

Bedene

Getty Images/ Shaun Botterill

Aljaž Bedene ima turnir serije 250 v Buenos Airesu zagotovo v lepem spominu, saj je med drugimi lani prišel vse do finala, kjer ga je ugnal eden najboljših tenisačev na peščeni podlagi Dominic Thiem, Beden pa je na poti v veliki finale premagal Jirija Veselyja, Alberta Ramosa-Vinolasa, Diega Schwartzmana in Federica Delbonisa.

Dogodki v prvem nizu niso napovedovali končnega razpleta, saj je Guido Andreozzi prvi niz dobil s 6:1 v vsega 32 minutah igre. Domačin je tudi na začetku drugega niza prišel do brejka prednosti, ki ga je zadržal do osme igre. Takrat je Beden izenačil na 4:4 in drugi niz kasneje dobil s 7:5.

V odločilnem nizu je 57. igralec sveta kar trikrat vzel servis Andreozziju in kasneje brez težav pripeljal obračun h koncu v tretjem nizu, ki ga je Bedene dobil s 6:2.

Naslednji nasportnik slovenskega asa bo četrti nosilec turnirja Diego Schwartzman.