ATP 25. Okt 201615:47 > 15:47

Srbski tenisač Viktor Troicki je zaradi površnega sodniškega dela spet preživljal težke trenutke. Sicer je v prvem krogu dunajskega ATP turnirja s 4:6, 7:6 (7-5), 7:5 premagal Kevina Andersona, a je imel, tako kot letos na Wimbledonu, za sodnike spet namenjenih kar nekaj "sočnih" besed.

Lintao Zhang/Getty Images

Viktor je  v prvem nizu izgubil servis v zadnji igri, a pred tem je v tretji igri izpustil kar tri priložnosti za odvzem servisa. To in pa dejstvo, da je bil okraden s strani sodniške službe – žogico Andersona, ki je končala izven igrišča, je stranski sodnik videl v polju – je Srba tako podžgalo, da ni izbiral besedišča: “Pa j**** vam m****! Že celo sezono me kradete! Pokliči supervisorja!” Linijskemu sodniku je zabrusil: “Kam gledaš, p**** ti m******!?” Dvoboj je potekal na igrišču Court B, kjer turnir nima nameščene tehnologije “hawk-eye”.

V drugem nizu se je Troicki umiril. Rešil je zaostanek 0:40 v drugi igri, potem je v deveti on zapravil tri brejk žogice, vendar v podaljšani igri pri 4-5 dosegel tri zaporedne točke in izsilil tretji niz. Odločilni tretji del je bil napet, nikomur ni uspelo priti do priložnosti za odvzem servisa, a na koncu je bil bolj zbran Srb, ki je izkoristil že prvo meč žogico. Na koncu je zbral kar 26 asov!

Naj spomnimo: Troicki je bil v incident z glavnim sodnikom letos udeležen že na srečanju 2. kroga Wimbledona proti Albertu Ramosu. Takrat je Španec pri izidu 5-3 (30:30) v petem nizu serviral za zmago in prvi servis poslal v “avt”, kar je klical stranski sodnik, glavni pa njegovo odločitev ovrgel in Ramosu dodelil točko, kar je povsem razjarilo Troickija. Zaradi žaljenja glavnega sodnika je takrat “Viki” dobil “blago” denarno kazen 10.000 $, so se pa organizatorji Srbu vsaj opravičili, da so na igrišče brez pomoči tehnologije sokoljega očesa postavili neizkušenega sodnika.

V 2. krogu se bo Troicki pomeril proti Dominicu Thiemu, ki je rutinirano opravil z Geraldom Melzerjem.