ATP: Đoković še povečal prednost pred Nadalom

ATP 20. Maj 20198:25 > 8:31
Clive Brunskill Getty Images

Srbski tenisač Novak Đoković bo tudi 252. teden preživel na prvem mestu lestvice ATP.

Kljub temu da je Novak Đoković izgubil finalni dvoboj rimskega mastersa proti Rafaelu Nadalu, je Srb povečal prednost pred največjim konkurentom. Novak ima na lestvici 4410 točk več od Španca, Nadal je drugi s 7945. Razlog je enostaven – Đoković je z uvrstitvijo v finale izboljšal lanskoletni dosežek in osvojil več točk, Nadal pa je samo ubranil 1000 točk izpred leta dni, ko je v finalu premagal Nemca Alexandra Zvereva.

Na ATP lestvici sledijo Roger Federer (5950), Dominic Thiem (4845) in Alexander Zverev (4155).

Z uvrstitvijo v polfinale je napredoval Stefanos Tsitsipas, ki je od danes 6. igralec sveta. Na 7. mestu je Kei Nishikori, do 10. mesta najdemo še Kevina Andresona, Juana Martina del Potra in Johna Isnerja.

Najboljši slovenski tenisač Aljaž Bedene je na lestvici padel za 20 mest in je sedaj 97.

Ta teden potekata ATP turnirja v Ženevi in Lyonu, že v nedeljo pa se začenja drugi Grand Slam sezone Roland Garros.