ATP Umag: Bedene nadigral Cecchinata

ATP 15. Jul 201921:12 > 21:13

Slovenski tenisač Aljaž Bedene je v 1/16 finala ATP turnirja v Umagu premagal 5. nosilca Italijana Marca Cecchinata s 6:3 in 6:2 ter se uvrstil v 1/8 finala. Tam bo njegov nasprotnik zmagovalec dvoboja Sousa / Sinner.

Aljaž Bedene je za uvrstitev v osmino finala potreboval 1 uro in 21 minut. Skozi celoten dvoboj je “Aljo” narekoval ritem, do prvega brejka je prišel v peti igri. Do konca prvega dela igre je Italijanu Marcu Cecchinatu še enkrat odvzel servis in izkoristil drugo set žogo ter osvojil prvi niz.

87. tenisač sveta je dominiral tudi v drugem nizu, kjer je v osmi igri izkoristil svojo prvo zaključno žogo in si zagotovil uvrstitev v naslednji krog tekmovanja.

Na poti do uvrstitve med osem najboljših bo Bedenetu stal zmagovalec obračuna Sousa – Siner.