Grigor Dimitrov do prve trofeje po letu 2014

ATP 8. Jan 201712:29 > 12:31
Bradley Kanaris/Getty Images

Bolgarski tenisač Grigor Dimitrov je na turnirju serije 250 v avstralskem Brisbanu osvojil svojo prvo trofejo po treh letih. V finalu je bil boljši od Japonca Keia Nišikorija s 6:2, 2:6, 6:3 v nizih. Dvoboj je trajal 1 uro in 50 minut. Dimitrov je turnir zadnjič osvojil leta 2014 v Queensu.

V prvih dveh nizih sta oba tenisača po dvakrat odvzela servis nasprotniku, v tretjem nizu pa je bil odločilen en sam “break”, ko je Dimitrov vodil s 4:3, Nišikori pa je v igri na svoj servis držal prednost 30:15. Sledila je črna serija Japonca, ki je izgubil naslednjih sedem točk zapored, zato pa tudi tekmo.

Za najboljšega bolgarskega tenisača je to peta trofeja v desetem finalu, kar pomeni, da bo na lestvici ATP napredoval za dve mestu – po novem bo zasedal 15. mesto.

Nišikori ostaja pri enajstih trofejah, izgubil je deset finalnih dvobojev, današnji v Brisbanu pa je že peti takšni zapored.