Tenis

10.09.2019 | 16.41

Bo moral Novak znova na operacijo?

Novak Đoković

Kot poroča novinar časnika New York Times bo moral Novak Đoković na operacijo zaradi poškodbe leve rame, ki se sicer vleče že dalj časa. Poškodba je namreč resnejša kot so sprva predvidevali.

Matthew Stockman/Getty Images

Na letošnjem turnirju US Open je Novak Đoković izpadel v osmini finala, ko je v tretjem nizu predal dvoboj proti Stanu Wawrinki. Srbski tenisač je že imel težave z levo ramo. Poškodba je nastala še pred samim turnirjem. Težave je imel namreč že na dvobojih v Cincinnatiju.

Novinar časnika New York Times Christopher Clarey poroča, da je poškodba težje narave in da je povsem mogoče, da je pred Đokovićem daljši počitek.

"Poškodba Đokovića je zelo problematična in morda ne bo dovolj zgolj počitek ampak morda celo nekaj več", je zapisal Clarey.

Novak je sicer trenutno v Švici, kjer v kliniki poizkuša sanirati poškodbo. Toda povsem mogoče je, da bo vendarle moral na operacijo.

Srbski tenisač je sicer dejal, da se bo na teniška igrišča vrnil še pred koncem sezone. Željo ima nastopiti še na turnirjih v Tokiu, Šanghaju in Parizu ter na turnirjih za Masters Cup ter Davisov pokal.