Bedene v Metzu gladko preko domačega povabljenca

ATP 17. Sep 201923:52 > 23:54
Mike Stobe / Stringer

Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene se pred odhodom v Azijo mudi v francoskem Metzu, kjer je v prvem krogu turnirja serije 250 z 2:0 v nizih (6:4, 6:4) premagal domačega igralca Rayanna Roumaneja, trenutno 431. igralca na ATP lestvici.

Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je do zmage v prvem krogu proti Rayanu Roumaneju prišel po dveh nizih in po 75 minutah igre, v obeh nizih pa je potreboval le en brejk prednosti za zaključek. Bedene je Francozu, ki je na turnirj prišel s povabilom organizatorjev, servis odvzel že v uvodni igri obračuna, v drugem nizu pa mu je to uspelo v tretji igri.

30-letni Bedene, trenutno najboljši slovenski igralec na 76. mestu ATP lestvice, svojega začetnega udarca ni izgubil, za nameček pa je izkoristil že prvo žogico za zmago in za uvrstitev v drugi krog turnirja.

V naslednjem krogu Bedeneta čaka boljši iz obračuna med Gillesom Simonom in Mariusom Copilom.

ATP turnir v Metzu pripada seriji 250, aktualni prvak pa je prav Simon, ki je ta turnir osvojil že trikrat.