Justin Setterfield, 2018 Getty Images Sport

Tenis

09.12.2019 | 12.48

"Đokovića je motilo, ker ni popularen kot RF in Nadal"

Boris Becker, nekdanji trener Novaka Đokovića, je razkril, da je srbskega tenisača motilo, ker ni tako popularen kot Roger Federer in Rafael Nadal.

Novak Đoković, Boris Becker

Alexander Hassenstein/Getty Images

"Novak ima milijone oboževalce širom sveta, zelo je popularen. Vseeno govorimo o dvojici ljudi, ki nista samo med najuspešnejšimi tenisači, temveč tudi med najuspešnejšimi športniki na svetu. Sedaj se s tem ne obremenjuje tako veliko, toda prej ga je motilo, ker je manj popularen od Federerja in Nadala," je dejal nekdanji trener Novaka Đokovića, Boris Becker.

Nemec je v karieri osvojil šest grand slam turnirjev, s srbskim zvezdnikom pa je sodeloval med letoma 2013 in 2016. Đoković je osovjil 16 turnirjev velike četverice, tri manj od Nadala in štiri od Federerja.

Izjemen zaključek Federerja za zmago proti Millmanu

Roger Federer se je uvrstil v osmino finala OP Avstralije z zmago proti Johnu Millmanu po velikem preobratu v super podaljšani igri petega niza.

Serena se poslavlja, suvereni Đoković

Medtem ko se Serena Williams po presenetljivem porazu proti Kitajki Čjang Vang v tretjem krogu poslavlja od OP Avstralije, je branilec naslova Novak Đoković brez večjih težav opravil z Jošito Nišioko.

Federer po novi hitri zmagi: Tak način imam vedno raje

Roger Federer je v 2. krogu grand slama v Melbournu brez večjega napora s 6:1, 6:4 in 6:1 premagal Srba Filipa Krajinovića.

Federer odpihnil Krajinovića, Bedene na delu v četrtek

Roger Federer se je brez težav prebil v 2. krogu OP Avstralije. Švicar je Srba Filipa Krajinovića odpihnil po vsega uri in 32 minutah igre.