Wilander: Nivo, na katerem igra Roger, je vse nižji

Roger Federer

Nekdanji prvi teniški lopar sveta Mats Wilander pravi, da je raven igre Rogerja Federerja iz leta v leto nižja.

Julian Finney/Getty Images

Švicarski teniški maestro Roger Federer šteje že 38 let, zadnjo zmago na turnirju velike četverice pa je osvojil v Avstraliji leta 2018. Ne glede na leta, je Federer v sezoni 2019 osvojil štiri turnirje in sezono končal na tretjem mestu na ATP lestvici.

"Roger svojim nasportnikom na igrišču ne sme več dovoliti, da diktirajo tempo igre. Nivo, na katerem igra, je vse nižji, Dokler je bil na vrhuncu svojih moči, se ni preveč ukvarjal s svojimi nasprotniki. Zdaj pa se mora začeti," je dejal nekdanji prvi igralec sveta, Mats Wilander

Federer je v svoji karieri osvojil 20 naslovov na turnirjih za Grand slam, skupno ima 103 turnirske zmage, na prvem mestu ATP lestvice pa je prebil rekordnih 310 tednov.