Justin Setterfield, 2018 Getty Images Sport

Tenis

12.02.2020 | 20.38

Nihče ne želi 15 tisoč evrov? V redu...

Mladi italijanski tenisač Jannik Sinner se je brez boja uvrstil v drugi krog turnirja ATP 500 v Rotterdamu. Predstavnik Moldavije Radu Albot je nastop odpovedal zaradi poškodbe, nihče pa se ni prijavil za vstopnico "srečnega poraženca".

Radu Albot

Sarah Stier/Getty Images

Radu Albot

Tega niso storili niti domači igralci, ki bi lahko za en dan podaljšali bivanje v Rotterdamu. To pomeni, da so organizatorji prihranili 15 tisoč evrov, ki bi jih dobil tisti, ki bi izgubil obračun uvodnega kroga.

Direktor turnirja Richard Krajicek je uradno objavil poziv, a se nihče od igralcev ni uspel prijaviti do roka, ki je zapadel v sredo dopoldne ob 10.30.

"To je velika zamujena priložnost, saj Nizozemska ne gosti veliko turnirjev. Igralci in njihovi trenerji se kot kaže niso zavedali dejstva, da je v sredo na sporedu še pet obračunov uvodnega kroga," je povedal Krajicek.

Kot zanimivost lahko dodamo, da sta v Rotterdamu ostali odprti dve mesti že v kvalifikacijah.