Rotterdam ATP: Za naslov Tsonga in Goffin

ATP 18. Feb 201721:26 > 21:27
Quinn Rooney/Getty Images

David Goffin se je uvrstil v finale turnirja serije ATP 500 v nizozemskem Rotterdamu. Belgijec je v dvoboju s svojim velikim prijateljem Pierre-Hugues Herbertom oddal le štiri igre in se tako v finalu pridružil Jo-Wilfriedu Tsongaju.

Goffin zmago nad Herbertom, ki je na turnir prišel kot kvalifikant, dosegel po uri in četrt (6:1, 6:3). Njegov nasprotnik v finalu bo Jo-Wilfried Tsonga, ki je popoldne s 6:3, 6:4 izločil Tomaša Berdycha.

David bo igral za svoj tretji naslov v karieri. Prvi pokal na ATP turnirjih je v zrak dvognil leta 2014, ko je slavil v Kitzbühlu, potem pa je kasneje istega leta slavil še v Metzu.

Tsonga se bo boril za svojo prvo turnirsko zmago po 17 mesecih. Francoz si je zagotovil 24. finale bv karieri, drugi v Rotterdamu, kjer je leta 2011 na zadnji stopnički moral priznati premoč Robinu Söderlingu. Za Francoza je bila današnja zmaga jubilejna 400. v karieri.

Finale boste jutri ob 15.30 uri lahko spremljali na programu Sportklubu 2, ko bo v vaši družbi Peter Pevc.