Novak Đoković pozitiven na COVID-19!

ATP 22. Jun 202017:34 > 23. Jun 2020 14:03
Clive Brunskill, Getty Images Sport

Najboljši tenisaš na svetu Novak Đokovič je sporočil, da je pozitiven na Covid-19. Okužena je tudi njegova soproga Jelena. Njuni otroci so bili na testu negativni.

Novak Đokovič je bil organizator Adria Toura, ki se je začel v Beogradu. Finale v Zadru so organizatorji odpovedali, saj je Grigor Dimitrov objavil, da je pozitiven na koronavirus.

Takoj po prihodu v srbsko prestolnico, se je najboljši igralec na svetu, skupaj s člani družine in z ekipnim osebjem, s katerim je bil v Beogradu in Zadru, testiral na Covid-19.

Takoj po prihodu v Beograd smo šli na testiranje. Moj in Jelenin test je bil pozitiven. Test oktrok je bil negativen,” je sporočil Novak.

“Vse, kar smo delali zadnji mesec, smo delali iskreno. Naš turnir je bil humanitaren, s tem smo želeli pomagati igralcem iz regije. Želeli smo jim omogočiti pogoje za igranje in da s tem lažje prebrodijo to težko obdobje. Ob tem smo želeli poslati sporočilo solidarnosti, spoštovanja in fair-playja. Cilj je bil, da pomagamo dobrodelnim fundacijam in tistim, ki jim je pomoč najbolj potrebna. Vesel sem, da se je tej pobudi pridružilo veliko število ljudi,” je še zapisal najboljši tenisač, ki bo naslednjih 14 dni preživel v samoizolaciji. Test bo ponovil čez 5 dni.

Đokovič sicer nima nobenih simptomov.

Srb je sicer nedolgo nazaj dvignil ogromno prahu z izjavo, da je proti cepljenju.