Tenis

14.07.2020 | 16.49

Čudna izjava Marata Safina: Nalbandian?

Roger Federer

Marat Safin, dvakratni zmagovalec turnirja za Grand slam je dejal, da sta bila Roger Federer in David Nalbandian najtežja tekmeca.

Marat Safin, David Nalbandian

Epsilon/Getty Images

Z Rogerjem Federerjem se je pomeril 12-krat. Švicar je dobil 10 dvobojev, Rus pa je slavil dvakrat. Proti Nalbandianu je igral 9-krat in slavil šestkrat zato so njegove besede morda kar nekoliko presenetljive.

"Spominjam se, da me je David Nalbandian premagal na prvem dvoboju finala Davisovega pokala leta 2006. Počutil sem se kot, da mi nič ne gre. Nekajkrat sva igrala in nič nisem mogel narediti. Edino proti Davidu in Rogerju Federerju sem se počutil tako. Njun nivo je bil neverjeten," je dejal Safin

Toda, Safin je Federerja premagala v finalu odprtega prvenstva Avstralije leta 2006. Šest let pred tem pa je tudi osvojil odprto prvenstvo ZDA. Skupno je osvojil 15 naslovov in bil tudi nekaj časa teniška številka ena.