Đoković ugnal Del Potra, ponoči dvoboj Federer – Nadal

ATP 15. Mar 20179:02 > 9:07

Novak Đoković je ponovil zmago iz Acapulca in bil znova v treh nizih boljši od Juana Martina del Potra. V naslednjem krogu ga čaka Nick Kyrgios. Pred nami je tudi poslastica osmine finala: Rafael Nadal proti Rogerju Federerju!

Favoriti v norem delu žreba turnirja v Indian Wellsu so preživeli uvodne dvoboje in se uvrstili med 16 najboljših, zdaj pa so pred njimi medsebojni obračuni. Del žreba se je prijel tudi vzdevek “Indian Wells Quarters of Death” (četrtinka smrti), kar zaradi zvezdniške zasedbe ne čudi.

Največ dela za preboj v osmino finala je pričakovano imel Novak Đoković, ki je za zmago proti Juanu Martinu del Potru, potreboval dve uri in 19 minut. Srb je slavil s 7:5, 4:6 in 6:1 ter Argentinca izločil nekoliko lažje kot pred dvema tednoma v Acapulcu. Njegov naslednji nasprotnik je Avstralec Nick Kyrgios, ki je bil s 6:3 in 6:4 boljši od Nemca Aleksandra Zvereva.

Obračun z Avstralcem bo na sporedu že danes popoldne po ameriške času, kar je nekoliko razburilo Đokovića, ki je dvoboj z del Potrom odigral v večernem terminu. Danes bo večerni termin pripadel Gaelu Monfilsu in Dominicu Thiemu, kar je nekoliko presenetljivo.

Težek dvoboj je odigral tudi Roger Federer, ki je za zmago potreboval dve podaljšani igri. V dvoboju brez odvzetega začetnega udarca je bil na koncu s 7:6 (3) in 7:6 (4) boljši od Američana Steva Johnsona. Neverjeten žreb je poskrbel, da ga že v naslednjem krogu čaka ponovitev finala iz Melbourna in obračun z večnim tekmecem Rafaelom Nadalom. Španec je brez večjih težav premagal rojaka Fernanda Verdasca in potrdil dobro formo. Dvoboj si lahko v naši družbi ogledate ob 1. uri zjutraj.

Zmagovalca teniškega El Clasica čaka dvoboj z zmagovalcem para Đoković – Kyrgios. Za edini nekoliko presenetljiv izpad je poskrbel Jack Sock, ki je ugnal polfinalista Melbourna Grigorja Dimitrova. Bolgar je zapravil štiri zaključne žoge in po dveh urah in pol izgubil s 6:3, 4:6 in 6:7 (7).