Nick Kyrgios še drugič v 12 dneh izločil Djokovića!

ATP 15. Mar 201723:06 > 16. Mar 2017 1:06
Matthew Stockman/Getty Images

Po 19 zaporednih zmagah na petem največjem teniškem turnirju na svetu in treh lovorikah v Indian Wellsu, je Novak Đoković letos izpadel že v osmini finala. V dveh nizih ga je premagal Avstralec Nick Kyrgios (6:4, 7:6), ki je Noleta nedavno izločil že na turnirju v Acapulcu.

Novak Djoković je v dvoboj krenil zelo ležerno, saj je že v prvi igri na svoj servis dovolil nasprotniku, da si je pripravil in tudi izkoristil brejk priložnost.

Nick Kyrgios tudi tokrat ni razočaral s svojim serviranjem, zgodaj je povedel z 2:0, do konca prvega niza pa favoriziranemu nasprotniku ni dovolil, da bi se vrnil v dvoboj. Na koncu je bilo 6:4 za Avstralca.

Mladenič bi lahko prvi niz sicer dobil že prej, a je Novak ubranil še dve drugi brejk priložnosti nasprotnika. Nole sam ni imel niti ene tovrstne priložnosti za odvzem servisa nasprotniku.

V drugem nizu je Djoković prepričlivejše začel igro na svoj servis, imel je tudi možnost povesti z 2:1 v nizih, saj je vodil z 0:30 ob serviranju Kyrgiosa, a se je Avstralec hitro izvlekel.

Tudi ob rezultatu 5:4 za Novaka Djokovića Srbu ni uspelo priti do brejka, zato je nasprotnik izid izenačil na 5:5. Sledila je prava živčna vojna, v kateri je Nole izbojeval prednost s 6:5, a je Kyrgios znova izenačil na 6:6, zato je drugi niz odločila podaljšana igra.

Po 1 uri in 50 minutah igre je Avstralec prišel do štirih zaporednih priložnosti za zmago in izkoristil že drugo. V četrtfinalu ga čaka zimzeleni Roger Federer, ki je izločil Rafaela Nadala.

Izpad na Indian Wellsu je še eno veliko razočaranje za Novaka Djokovića, ki je letos na OP Avstralije, kjer je prav tako branil naslov, izpadel v drugem krogu proti Denisu Istominu.