Rafa pred 1000. obračunom: Ni še čas za slovo

ATP 26. Mar 201712:38 > 12:39
Matthew Stockman/Getty Images

Dvoboj med Rafaelom Nadalom in Philippom Kohlschreiberjem bo za legendarnega Španca že 1000. obračun v karieri.

Letošnja sezona v članskem tenisu je za Rafaela Nadala že 15. po vrsti. Prvič se je v članski konkurenci predstavil leta 2003, ko je na “svoji” Mallorci ugnal Ramona Delgada. Zdaj je legendarni Španec pred novim mejnikom v sanjski karieri, čaka ga že 1000. obračun v karieri. Skozi zgodovino je več dvobojev odigrali le deset igralcev.

Ko prideš do takšnega števila obračuna, se zavedaš kako dolga kariera je za tabo. Zelo sem srečen, a še vedno poln motivacije, da še napredujem v igri,” je povedal Nadal in potrdil, da še ne razmišlja o upokojitvi: “Ne vem kaj pišete mediji, ker me to ne zanima. Sam se bom odločil, ko bo prišel trenutek za slovo. O tem ne bodo odločali ljudje, ki sedijo za računalniki in pišejo laži. Enako velja tudi za Federerja. Vsak igralec ima za sabo nekaj dobrih in nekaj slabih sezon. Nemogoče je biti na najvišjem možnem nivoju skozi vseh 15 leto. Roger in jaz bova igrala dokler bova na turnirjih srečna ter z veseljem prihajala na igrišča.

Kar je v karieri Nadala najbolj impresivno je odstotek zmag. Rafa je do danes zmaga na 821 obračunih in doživel le 178 porazov. Španec je v svoji karieri osvojil že 69 turnirskih naslovov, od tega 14 na turnirjih za grand slam in 28 na mastersih. Trenutno je skoncentriran le na predstave v Miamiju, ki ostaja eden izmed redkih turnirjev, ki jih Rafa ni osvojil.