Al Bello/Getty Images
Tenis 15.11.2017 | 11:34

Tsonga bo glavno orožje Francije v finalu proti Belgiji

Z željo po 10. francoski zmagi v finalu Davisovega pokala je kapetan Francije Yannick Noah za glavnega igralca izbral Joa-Wilfrieda Tsongaja. Glavni mož Belgije bo David Goffin.

Jo-Wilfried Tsonga

Clive Brunskill, Getty Images Sport

Jo-Wilfried Tsonga je v tej sezoni osvojil štiri ATP turnirje, navdušil pa je tudi v polfinalu Davisovega pokala, kjer je proti Srbiji dobil oba posamezna dvoboja.

Ob izkušenemu Tsongaju bodo francosko ekipo sestavljali še Julien Benneteau, Lucas Pouille, Nicolas Mahut, Pierre-Hugues Herbert in Richard Gasquet.

Glavni igralec Belgije bo tudi tokrat David Goffin, ki je v tej sezoni osvojil dva turnirja. Johan Van Herck je v ekipo uvrstil še Steva Darcisa, Rubena Bemelmansa in Arthurja De Greefa.

Francija je Davisov pokal osvojila že devetkrat, zadnjič leta 2001. Francozi so sicer izgubili kar tri zaporedna finala (2002, 2010 in 2014), v Lillu pa bodo med 24. in 26. novembrom omenjeni niz skušali prekiniti tudi s pomočjo navijačev.

V lanskem letu so se naslova veselili Argentinci, ki so v tej sezoni izpadli iz svetovne skupine.