Ferrer Španiji po peturnem maratonu prinesel polfinale

Kljub temu, da je Španija v četrtfinalu Davisovega pokala pred nedeljo proti Nemcem zaostajala z 1-2, so se Rafael Nadal in njegovi rojaki izvlekli. Odločilno tretjo zmago je po epskem dvoboju v areni za bikoborbe prispeval veteran David Ferrer.

35-letni Ferrer v petek ni bil dorasel nalogi in gladko izgubil proti Alexandru Zverevu. Špance je v igro vrnil Rafael Nadal, ki je rutinirano ugnal Philippa Kohlschreiberja. V soboto so Nemci dobili obračun dvojic, tako da so potrebovali le še eno zmago za preboj v polfinale.

Nedeljsko dogajanje sta otvorila Rafa Nadal in Alexander Zverev. Po petkovem dogajanju so si gledalci obetali izenačen boj dveh kandidatov za drugi teden na Roland Garrosu, dobili pa še eno v vrsti simultank peščenega kralja, Nadala (6:1, 6:4, 6:4).

O potniku med najboljše štiri reprezentance svetovne skupine sta tako odločala Ferrer in Kohlschreiber ter uprizorila dvoboj, ki se ga bodo mnogi španski ljubitelji tenisa še dolgo spominjali.

Maraton dveh veteranov je namreč trajal kar 4 ure in 55 minut, Ferrer je dvakrat povedel, a je Nemec obakrat priključil ter izsilil peti niz. Ta je potem trajal več kot eno uro, kot zmagovalec pa je k mreži (še enajstič v 14 medsebojnih srečanjih) prišel Ferrer ter Španijo popeljal do septembrskega obračuna s Francijo.