Drama v Zagrebu se nadaljuje, Del Potro poravnal na 2-2

Davisov Pokal 27. Nov 201618:13 > 18:35

Juan Martin Del Potro je po napornem (skoraj pet ur trajajočem) dvoboju s 6:7, 2:6, 7:5, 6:4 in 6:3 premagal Marina Čilića, kar pomeni, da bosta o zmagovalcu letošnjega Davisovega pokala odločala Ivo Karlović in Federico Delbonis.

Čilić je tekmo začel furiozno in Del Potru takoj vzel servis. Argentinec je nato sicer izenačil na 4:4, izsilil podaljšano igro, kjer pa je Hrvat spet prevladoval, dobil prvih pet točk in “tie break” dobil s 7-4.

V drugem je Hercegovec, ki leto 2016 končuje najvišje v svoji karieri (6. na ATP lestvici), tehtnico še bolj nagnil na svojo stran. Od rezultata 2:2 je dobil kar štiri zaporedne igre in Hrvaško je le še en dobljen niz ločil od zmage v finalu letošnje izvedbe. Davisovega pokala

V tretjem nizu nekaj drame samo na začetku, ko je imel Del Potro dve “brejk” priložnosti, ki ju je Čilić ubranil in tako sta dobivala igro za igro do rezultata 5:5, nato pa prelomni trenutek niza. “Delpo” je na svoj servis povedel 6:5, Čilić mu na svojega ponudi tri “set” žogice, Argentinec prvi dve zapravi, tretjo pa vendarle spremeni v znižanje izida na 1-2 v nizi, česar se je zelo razveselil tudi Diego Armando Maradona.

V četrtem nizu spet brez posebnosti, če izvzamemo eno “brejk” priložnosti Čilića in dve Del Potra, do izida 4:4, nato pa je Argentincu spet uspelo biti zbran ravno takrat, ko je bilo to najbolj pomembno. Povedel je 5:4, si priigral tri žogice za niz na Hrvatov servis in zopet izkoristil tretjo. Rezultat je bil poravnan na 2-2.

Marin je 5. niz začel na najboljši možen način, odvzel servis, a to je nato takoj uspelo tudi Del Potru, ki je tudi kasneje v odločilnem nizu kazal več moči, ko je bilo v tej fazi za tenisačema že več kot 4 ure in pol srečanja. Pri 4:3 mu je Čilić ponudil dve žogici za “brejk” in tokrat je “Delpo” izkoristil že prvo ter povedel s 5:3. Čilić se je “ugasnil”, v zadnji igri je točke osvajal le še Argentinec in rezultat ob “nogometno” evforičnem obnašanju argentinskih navijačev poravnal na 2-2!

Juan Martin Del Potro je sploh prvič v karieri zmagal po zaostanku z 0-2 v nizih, Čilić pa je letos še tretjič izgubil po vodstvu 2-0 (Roger Federer, Wimbledon in Jack Sock, četrtfinale Davisovega pokala) in čeprav je na dvoboju dosegel 34 asov, 45 “winnerjev”, je junak Del Potro.

To, kdo bo nocoj v zrak dvignil “solatno skledo”, bosta odločila Ivo Karlović in Federico Delbonis. V medsebojnih dvobojih Hrvat vodi s 3-1.