Srbija že v četrtfinalu Davisovega pokala

Davisov Pokal 4. Feb 201719:23 > 19:24
Julian Finney/Getty Images

Teniška reprezentanca Srbije se je uvrstila v četrtfinala svetovne skupine Davisovega pokala, potem ko je po dveh dneh svojo prednost proti Rusiji povišala že na 3:0 v zmagah..

Potem, ko sta na posamičnih tekmah Novak Djoković in Viktor Troicki vpisala zmage, je v soboto dvojec Nenad Zimonjić in Viktor Troicki premagal Andreja Kuzncova in Konstantina Kravčuka s 6:3, 7:6(7:3), 6:7(5:7) in 6:4. Naslednji nasprotnik Srbije bo zmagovalec dvoboja med reprezentancama Hrvaške in Španije.

V prvem nizu sta bila Zimonjić in Troicki sijajna v zaključku, saj sta dvakrat odvzela servis nasprotniku, da bi na začetku drugega povedla z rezultatom 2:0.

Rusa se sicer nista želela predati in sta servirala za zmago v drugem nizu, a sta Zimonjić in Troicki rešila kar tri brejk priložnosti in prešla v vodstvo z 2:0. Zdelo se je, da je tekma za srbsko reprezentanco že dobljena, a sta nato Kravčuk in Kuznecov napravila brejk priložnost v trenutku, ko sta Srba servirala za zmago, tako da sta uspela izsiliti četrti niz.

Rusa sta nato v petem nizu znova odvzela servis nasprotniku, a sta Srba nemudoma odgovorila. V deseti igri sta nato sama napravila brejk priložnost, izkoristila prvo zaključno žogo in prišla do zmage. Tekma je skupaj trajala 3 ure in 11 minut.