Novak Đokovič in Serena Williams gladko v 3. krog

Uncategorized 17. Jan 201912:28 > 12:36
Mark Kolbe, Getty Images Sport

Dva zelo vplivna tenisača v zadnjih letih Serena Williams in Novak Đokovič sta se več kot uspešno prebila v tretji OP Avstralije. Williamsova je s 6:2, 6:2 ugnala Eugenie Bouchard. Srb pa je s 6:3, 7:5, 6:4 ugnal Tsongaja.

Novak Đokovič je v tretji krog napredoval po dobrih dveh urah. Srb je bil boljši v vseh segmentih igre in na koncu povsem zasluženo tudi napredoval. V prvem in drugem nizu je prvi igralec sveta po enkrat izgubil igro na svoj servis, a je Francozu dvakrat uspel odvzeti servisno igro. Prvi niz je dobil s 6:3, drugega pa s 7:5. V zadnjem nizu je Srb deloval še bolj suvereno in Jo-Wilfredu Tsongaju ni dopustil priložnosti za presenečenje in ga dobil s 6:4.

Serena Williams večkratna zmagovalka turnirjev za Grand slam je v uri in enajstih minutah z dvakrat 6:2 ugnala Kanadčanko Eugenie Bouchard, ki večjih možnosti ni imela. Američanka je v prvem nizu hitro prišla do prednosti s 3:0, sicer izgubila dve igri na svoj servis, a kaj ko Bouchardova v prvem nizu ni bila niti enkrat uspešna na sovjem servisu.

V drugem nizu se je začetni udarec obeh popravil, vendar Serena je kljub temu drugi niz dobila s 6:2. V tretjem krogu jo sedaj čaka Dayana Yastremska.