Tsitsipasova zmaga kariere, Roger padel v Melbournu!

Getty Images Sport, Julian Finney

Grški tenisač Stefanos Tsitsipas se je uvrstil v četrtfinale Australian Open. V osmini finala mu je senzacionalno uspelo izločiti branilca naslova Rogerja Federerja s 6:7, 7:6, 7:5, 7:6.

20-letni Grk je 17 let starejšega nasprotnika premagal po preobratu z rezultatom 6:7 (11-13), 7:6 (7-3), 7:5, 7:6 (7-5).Tsitsipas je Federerja premagal v njunem prvem medsebojnem dvoboju. V četrtfinalu se bo pomeril z Špancem Robertom Bautusto Agutom, ki je izločil Marina Čilića s 7:6, 3:6, 2:6, 6:4, 4:6.

Šestkratni zamgovalec Australian Open Roger Federer bo sedaj izgubil kar 1820 točk in bo na ATP lestvici s tretjega mesta padel na najmanj 6. mesto.

Stefanos Tsitsipas je prišel do svojega prvega četrtfinala na Grand Slam turnirjih. V Melbournu na Rod Laver Areni je po izgubi prvega niza pokazal veliko mero samozavesti, gotovosti in želje po zmagi. Grk je imel več asov (20-12), manj neizsiljenih napak (36-55), dosegel je več točk (178-166).

Prvi niz se je začel z dvema break žogicama za Federerja, nato pa je na servis prišel Tsitsipas in Švicarju ni dovolil priložnosti za odvzem servisa. Grk je imel v tie-breaku prvega niza 3 zaključne žogice, zadnjo pri 11:10, nato pa je Federer osvojil tri zaporedne točke in osvojil prvi niz.

Izjemno prestavo sta uprizorila v drugem nizu. Federer je pokazal žar, a izpustil tri break priložnosti v 6. igri, nato pa še 4 zaključne žogice v 10. igri. Tsitsipas se je izvlekel in potegnil niz v tie-break, kjer je povedel s 3:0 in izenačil rezultat v nizih.

V tretjem nizi je Roger prvi prišel do breaka, a se je Stefanos spet uspel vrniti in pri vodstvu s 6:5 Federerju odvzel servis, pri prvi zaključni žogici pa prišel do vodstva z 2:1.

V četrtem nizu sta se oba tenisača hudo borila. Tokrat break žogic in priložnosti ni bilo. Sledil je novi tie-break, kjer so odločale minimalne razlike, velika zmaga pa je na koncu pripadla mlademu Tsitsipasu.