Medved(ev) padel v past – Đoković v desetem četrtfinalu

Getty Images Sport, Julian Finney

Najboljši igralec sveta Novak Đoković se je uvrstil v četrtfinale OP Avstralije, potem ko je v osmini finala odpravil Rusa Daniila Medvedeva.

Povezano

Številka ena svetovnega moškega tenisa Novak Đoković je Daniila Medvedeva, ki je 19. igralec na ATP lestvici, premagal z rezultatom 6:4, 6:7 (5-7), 6:2, 6:3 po treh urah in 19 minutah obračuna v Melbourunu.

Za Srba je bila to še tretja zmaga na medsebojnem obračunu proti Rusu in ga za preboj med najboljše štiri čaka obračuna proti Keiu Nišikoriju, ki je v fantastičnem dvoboju nadigral Pabla Carreno Busto.

Đoković je v četrtem krogu prvega letošnjega turnirja za grand slam naletel na zelo neugodnega nasprotnika, ki je med dvobojem imel nekaj obdobji dobre igre. Medvedev vseeno ni imel dovolj moči in natančnosti proti izkušenejšemu nasprotniku, ki ga čaka deseti četrtfinalni nastop na OP Avstralije.

Srbski zvezdnik bi dvoboj lahko končal še hitreje, vendar je v drugem nizu zapravil prednost s 4:1, kar je Medvedev izkoristil in izenačil na 1:1. Tudi v nadaljevanju je Rus povzročal veliko težav Đokoviču, na koncu imel v statistiki zapisanih več asov (18:6), eno nevsiljeno napako manj (50:49), skupno pa pokazal premalo za zmago proti številki ena.

Đoković in Nišikori se bosta za mesto v polfinalu pomerila v sredo, zmagovalec dvoboja pa se bo v polfinalu srečal z boljšim iz četrtfinalnega dvoboja Miloš Raonić – Lucas Pouille.

V drugem delu žrebu bo Roberto Bautista Agut izzval Stefanosa Tsitsipasa, Frances Tiafoe pa drugega nosilca Rafaela Nadala.