Nadal razbil mladeniča in se z lahkoto uvrstil v finale

Uncategorized 24. Jan 20199:29 > 11:33
Michael Dodge Getty Images Sport

Rafael Nadal je tudi v polfinalu opravil s svojim nasprotnikom brez izgubljenega niza in se uvrstil v veliki finale. Mladega Grka Stefanosa Tsitsipasa je odpravil s 6:2, 6:4, 6:0.

Drugi tenisač sveta Španec Rafael Nadal se je danes preko Grka Stefanosa Tsitsipasa uvrstil v veliki finale Melbourna. Mladega Grka, ki je med drugim premagal tudi Rogerja Federerja je ugnal s  6:2, 6:4, 6:0.

Za Španca bo to šesti finale v Melbournu, slavil je zgolj enkrat, ko je v finalu leta 2009 premagal Federerja.

Španec tako kot s preostalimi nasprotniki na tem turnirju ni imel večjih težav. Za uvrstitev je potreboval zgolj in samo uro in 48 minut.

Španec je bil boljši v vseh segmentih. V prvem nizu je Grku odvzel dve igri na njegov servis in z lahkoto dobil prvi niz s 6:2. V drugem je imel nekaj več dela, vendar je kljub vsemu niz dobil s 6:4. V zadnjem, ko je Tsitsipas povsem popustil pa je Nadal izkoristil prav vsako napako nasprotnika in niz dobil s 6:0.

Nadal je svojemu nasprotniku ponudil zgolj eno priložnost za odvzem servisa, med tem, ko jih je Grk Nadalu ponudil kar 11.

Španec se bo v nedeljskem finalu pomeril z zmagovalcem jutrišnjega polfinala Novak Đokovič – Lucas Pouille